Od czterdziestu lat dzielą się swoją pasją. Jubileusz Automobilklubu Elbląg

Od czterech dekad łączy ich pasja i chęć przekazywania swojej wiedzy innym. Miłośnicy motoryzacji zrzeszeni w Automobilklubie Elbląskim w piątek, 18 października, świętowali 40-lecie działalności.

Mateusz Stańczak zwycięzcą 42. konkursu o tytuł najlepszego kierowcy regionu elbląskiego

Wczoraj, 23 czerwca, na Targowisku Miejskim przy ul. Płk. Dąbka odbył się 42. konkurs o tytuł najlepszego kierowcy regionu elbląskiego.

Mistrzowie kierownicy

Motocyklem, samochodem osobowym, ciężarowym i autobusem - w takich kategoriach rywalizowali ze sobą mistrzowie kierownicy. Dziś (23 czerwca) na targowisku miejskim odbył się 42. konkurs o miano Najlepszego Kierowcy Regionu Elbląskiego.

40 lat za kółkiem

9 kwietnia 1979 roku powstał Automobilklub Elbląski. Na prezesa wybrano płk. Zbigniewa Stańczyka, do klubu zapisało się 102 miłośników motoryzacji.

Najlepszy kierowca regionu po raz czterdziesty

Jazda sprawnościowa motocyklem, samochodem, autobusem i autem ciężarowym – to konkurencje, jakie będą rozgrywane na placu Targowiska Miejskiego przy ul. Płk. Dąbka w Elblągu.

Taka jazda to gra zespołowa

Jedno kieruje i stara się jak najszybciej przejechać przez wyznaczoną trasę. Drugie szuka znaków orientacyjnych, informuje, gdzie trzeba skręcić i co w danym momencie zrobić.

Niekoniecznie szybko, za to dokładnie

Na targowisku miejskim w Elblągu Mateusz Stańczak pokazał, jak kierować samochodem osobowym, ciągnikiem siodłowym i autobusem.

Walczyli o tytuł najlepszego kierowcy regionu.

Dwudziestu kierowców walczyło o tytuł "Najlepszego kierowcy regionu elbląskiego". Zwycięzcą został Adam Kłoskowski z Pasłęka. Konkurs zorganizowano w niedzielę, 26 czerwca, na targowisku miejskim w Elblągu.

Odbył się 39 Rajd Ratownika Drogowego.

W dniach 9 – 11 września br. w Borsku w OW „Largo Lake Resort” odbył się 39 Rajd Ratownika Drogowego.